Čerstvě rozkvetlá botanická v Praze

Spíš náhodou jsme se dostali do pražské botanické zahrady, když jsme slyšeli, že tam právě kvetou kosatce. Tak jsme tam nasbírali pár fotek z automatu, které při zapadajícím slunci nedopadly úplně nejhůř. Tak je berte jako takovou malou pozvánku a návštěvu neodkládejte, protože to nepokvete věčně.

Do zahrady jsme šli horním vchodem, který jsme ještě neznali. Zahrada je rozdělená kromě skleníku Fata morgana na dvě části, náš hlavní cíl, kosatce, najdete v obou dvou. Na spodním konci horní části jsme měli trochu problém najít východ, navíc to je udělané tak, že opustíte placený prostor, abyste pak znovu prošli na stejný lístek do spodního areálu, na což nás nikdo neupozornil. Ale my jsme vás upozornili, takže se nebudete moci vymlouvat.

Kosatce se opravdu snažily…

… ale intenzivně kvetou i pivoňky, ze kterých jsou takoví čmeláci úplně zblblí a obalení pylovým prachem…

… a skvostně se tváří i dračince.

Ovšem největší překvapení nám připravily sochy v parku nad spodní částí zahrady. Kovová stvoření se tyčí na kopci jako by nic, pasou se a dívají na panorama Prahy. A foťák pak překvapivě ten efekt ještě posílí a zjistíte, jak chytře je to celé vymyšleno. No schválně, mrkněte do fotogalerie.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář