Letos už potřetí za sebou jsme se byli podívat na novoroční ohňostroj na nábřeží pod Letnou. Máme oblíbené místo uprostřed Čechova mostu, přímo pod metronomem. Světlice se vám rozprskávají přímo vysoko nad hlavou a je to pořádný rachot. Média sice přinesla info o tom, jak dlouho ohňostroj trval, co symbolizoval, ale to zásadní zmíněno nebylo.

Ohňostroji totiž nepřálo počasí. Ne že by bylo vysloveně ošklivo, ale jakmile se začalo střílet, vzhůru pozvolna stoupal hustý kouř a seskupoval se do neprostupného bílého mraku. Navíc vítr foukal ze severu, tedy od ohňostroje na většinu diváků a hnal tu těžkou clonu nad naše hlavy. Z ohňostroje bylo vidět míň a míň, takže zvukové efekty bohužel jednoznačně převážily nad těmi vizuálními, které jsme spíš tušili a domýšleli, než aby z nich šly oči kolem.

Ne že by peníze za ten ohňostroj nevylétly do vzduchu každý rok, ale teď to bylo trochu zbytečnější než obvykle. Na druhou stranu, ta masa lidí, která je ochotná obětovat teplo domova za lehké dobrodružství na velkém mraze, je impozantní a obdivuhodná. Shodou okolností kombinace mlhy, pouličních světel a anonymního davu je docela fotogenická, co říkáte?