Bezruký okradl nevidomého o slepeckou hůl… ale co bylo dál?

Ten příběh se díky kreativitě „titlemakerů“ Novinek rychle stává legendou. Přispějme tedy i my k šíření této moderní urban legend, protože jen díky takovým příběhům může mít naše šedá realita aspoň trochu kouzla…

Takže milé děti, bezruký okradl nevidomého o slepeckou hůl…

To ji vzal do zubů a prchl?

Ano, prchl. A při prchu podrazil mu zbývající končetiny beznohý vozíčkář. „Brzděte!“, křičel na ně hluchoněmý. Ale marně. Slepecká hůl vypadávající setrvačností a pákou z úst bezrukého vyrvala tomuto zubní protézu, až tato spadla přesně pod řítící se kola vozíčkáře a způsobila levý defekt. Vozíčkář přepadl přes oj a naraziv na nakousnutou hůl přidal se svým dalším osudem k nevidomému z počátku našeho příběhu. 

A tak si hůl našla dalšího potřebného, protože, milé děti, vše na světě má svůj účel a smysl.

Pozn.: za inspirační otázku vřelé díky Martině K.! 

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář