Dětství v socialismu už je rok

Je to přesně rok, co jsem odeslal prvním přispěvatelům pozvánku do projektu Mé dětství v socialismu. Od té chvíle se událo tolik věcí, že se jim pořád ještě divím.

Pravidelní čtenáři tohoto blogu vědí, že Mé dětství v socialismu zakončilo loňský rok na krásných číslech prodejů a výdělků pro charitu. Prodalo se 4537 kusů a na bohulibé účely putovalo 222 765 Kč. Po prvních pěti měsících roku 2015 se k tomu přidalo dalších 1453 kusů (1395 tištěných a 58 elektronických knih), což znamená celkový prodej 6 tisíc kusů a hrubým odhadem další vysoké desítky tisíc korun na charitu (nakladatelství to přesně sečte až na konci roku). Kdo by to byl čekal?

Před rokem 10. června to začalo několika facebookovými zprávami, po nichž následovalo narychlo spíchnuté oznámení (viz níže). V tu chvíli mělo být Dětství jenom digitální a skromné. Pak se toho chytla DVTV a po rozhovoru s Danielou Drtinovou jsem se nestačil divit. Nabídka od Lenky Čížkové z BizBooks na tištěnou verzi, desítky příspěvků, zběsilé editace, křest, mraky setkání, Listování a spousty reakcí a pomoc pro SOS vesničky, Amaltheu a Vteřinu poté. Radost.

Člověku se moc hezky ohlíží na ten rok zpátky. Tak vám za to všechno pěkně děkuju.

socialisticke detstvi nahled

 

 

 

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář