Festival ruské politické písně 2015

Hledáte-li uprostřed zimy trochu povzbuzení a naděje, potřebujete-li načerpat novou sílu a najít víru, že svět bude krásnějším místem k životu, není nic lepšího než se nechat strhnout těmi nejpůsobivějšími písněmi země, kde dnes začíná znamenat předevčírem. Ó Putine, můj Putine!

             

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Jeden komentář

 1. Jsem opravdu ráda, že u nás takové agitky čtvrt století neslyším. Přiznávám se, že jsem zvládla jen první song a zopákla si ruštinu.
  Takže jen pár postřehů, které jsou adresovány spíše tvůrci tohoto veledíla:

  • na té motorce má být jako Voloďa? Nepomačká se mu pod helmou jeho vyžehlený obličej?
  • uznávám, že si umím přestavit, jak na tuto novodobou častušku trsá plný sál mladých a zpívá si šťastně refrén. Mise splněna: je to chytlavé.

  Tak si říkám, pánbůh zaplať za ty hudební bláboly, co na nás útočí z rádií, sice jsou bezduché,ale aspoň nejsou politicky směrované.
  Nebo by se u nás chytlo: Ty Zemaaaan, Ty Zemaaaaan,…?

Napsat komentář