Fotky ze Sinaje

Přidali jsme čerstvé fotky z týdne v Egyptě. Jsou rozděleny na dvě části. Jednak jsou to spíš dokumentační momentky z hotelového komplexu v Taba Heights, soustředěné kolem hotelu Marriott, kde jsme bydleli, a jednak docela podrobný fotozáznam nočního výstupu na horu Sinaj, čili Mojžíšovu horu, se zastávkou v klášteře sv. Kateřiny, což byl největší zážitek pobytu. Postupně sem zkusíme přepsat poznámky, které jsme si udělali hned na místě, protože na fotkách toho spousta chybí. To víte, člověk toho v horách uprostřed noci a štvaný beduínem moc nevyfotí…

Sinaj - strom

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář