Jak jsme vyšli nad Šumperk na rozhlednu Háj (fotky)

Zvláštní zážitky zažijete cestou na jednu sympatickou rozhlednu na kraji Jeseníků.

V Bludově se můžete vrátit do starých časů v centru střediskové obce při obědě ve zdejší družstevní restauraci. Staří důchodci na svátečním kulinářském zážitku, mladá servírka otrávená z toho, že vůbec přinese jídelní lístek. A zbytek jako kulisy z osmdesátých let.

Všechny fotky z cesty na rozhlednu Háj najdete ve Fotogalerii.

Na úpatí kopce pak posun směrem k modernějším časům a trendům. Uprostřed lesa bordel. Zhruba takhle nějak asi muselo vypadat první kasino v Las Vegas uprostřed pouště. Taky Flamingo. Moravský plameňák ale vypadal trochu zvadle. Ovšem jako výchozí místo turistických tras ideální.

Vyčkávání před finálním skokem.

Tráva.

Rozhledna Háj.

Pohled z rozhledny. Znalci najdou Praděd, ale i Petrovy kameny.

Uprostřed lesa prodej oblečení. Další známka pokroku.

Fun Slide.

Tohle už je cestou domů, Jablonné v Orlických horách.

Všechny fotky z cesty na rozhlednu Háj najdete ve Fotogalerii.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář