Že jste to netušili? Že jste si mysleli něco jiného? Že je to skutečně pozoruhodná zpráva, kvůli níž se už vyplatí pořádně zakroutit hlavou? Máte pravdu!

Je to tím pozoruhodnější, že jsem si to vymyslel. He, he, vskutku to není vtipné a samo o sobě by to asi působilo hodně trapně, na druhou stranu, jak jinak (myšleno rozumněji), zaregovat na zcela vážně míněnou informaci, kterou publikoval server Novinky.cz a kterou opatřil titulkem Příčinou smrti Ježíše Krista prý byla krevní sraženina.

„Tradiční předpoklad, že ukřižovaný Ježíš zemřel na vykrvácení poté, co mu římský voják kopím probodl bok, zcela pozměňuje nejnovější tvrzení izraelského vědce. Podle něj podlehl Ježíš chorobnému stavu vedoucímu ke vzniku krevní sraženiny s občasným následkem smrti, který bývá v poslední době spojován především s účinky dlouhých letů.“ 

Ježíšova smrt, která údajně nastala již tři až čtyři hodin po přibití na kříž, byla asi způsobena krevní sraženinou, jež oběti zablokovala průtok krve do plic, tvrdí v odborném časopise The Journal of Thrombosis and Haemostasis profesor Benjamin Brenner" (článek prý byl podložen dvaceti citáty z evangelií a odborných lékařských studií).

Panu profesorovi se podobnost s dlouhými lety vybavila zřejmě díky Ježíšovu typickému obrazu – při troše fantazie je jistě možné v roztažených rukou vidět letící křídla nad truchlící Golgotou…

Bezva, teď už jenom chybí ověřit, jestli Jidáš Ježíše nezradil kvůli schizofrenii (tedy omylem), jestli svatý Petr nezapřel Ježíše proto, že trpěl krátkodobými výpadky paměti, a jestli se náhodou svědkové, co ráno viděli zmrtvýchvstání, nevraceli z hodpody, přičemž rozcházeli halucinogenní kocovinu. No, a o celosvětovou slávu bude postaráno.

Ještě by to chtělo diagnózu samotného pana profesora – jestli si z novinových pisálků, kteří skočí po každé hlouposti, pro své pobavení škodolibě vystřelil a nebo trpí maniakální potřebou zviditelnění. Pár citací z bible a z vědeckých knih, to přece musí být moudrý člověk. A lidi to zaujme, tak proč to nevydat…

Když už jsme u těch citátů, jeden biblický se k celému příběhu celkem příhodně nabízí: Bože, odpusť jim, neboť nevědí, co činí. Nebo snad ano?