Největší evropské delfinárium Harderwijk (fotky)

Delfinárium v USA jsme nezvládli, tak aspoň v Evropě jsme si to nemohli nechat ujít. A fakt tu cestu z Amstru stojí za to i s jedním přestupem absolvovat. Delfíni, mroži, lachtani, tuleni a nabitý program.

Harderwijk je sympatické městečko, nejvíc ale proslavené delfináriem. Cesta z nádraží, když nechcete čekat půl hodiny na autobus trvá přibližně půl hodiny, ale aspoň při tom uvidíte třeba trh, kde mají skvělé sýry.

 Celou sérii z Harderwijku si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

A takhle vypadá vnitřek delfíní haly před začátkem show. Delfíny v akci máme jen rozmazané, jak jinak, jsou fakt rychlí. A je to opravdu zážitek.

Tuk je základní výbavou pro přežití v chladných vodách. Tohle se opravdu hýbalo.

Tihle se taky hýbali a dokonce i tleskali.

 

Delfíni jsou ale přece jenom akčnější. Tihle mají k dispozici docela slušnou vodní plochu.

Prostě tuleň.

 

Věřili byste, že se mrož dokáže vznášet? Skvěle připravený pohled pod vodu.

Dobrá nálada musí bejt, i kdyby na ryby nebylo.

 Přízraky hlubin.

A tohle byl nejfotogeničtější kousek. Asi se mu líbila fotografka.

 Celou sérii z Harderwijku si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

Předchozí díly:

Alkmaar a nejslavnější sýrový trh na světě

Přístavní městečko Hoorn

 

 

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

2 komentářů

  1. Dobrý večer, vedel by mi dakto povedať, či toto delfinarium je otvorené i cez zimu a či sa tam dá plávať i s delfinmi?Môj manžel bude mat okruhle narodeniny a veľmi miluje delfíny,tak by som mu chcela darovat plavanie s tymito roztomilymi delfinkami až na to že narodky má koncom decembra, preto prosím o pomoc, či by mi vedel dakto poradiť alebo i pomôcť zorganizovať nádherne prekvapenie pre môjho manžela.za aké koľvek pozitívne odpovede na môj email vopred veľmi pekne Ďakujem.......

Napsat komentář