Nádherně rozkvetlá dendrologická zahrada (fotky)

Nikdy jsem nevěděl, co znamená přívlastek „dendrologický“. Přitom přesně taková zahrada je odjakživa v Průhonicích, což je od nás cobykamenem, ale nikdy jsme se tam nerozoupali. Ode dneška vím, že to byla chyba a že ten přívlastek znamená určitě něco hodně pozitivního.

Ale abych vám ušetřil hledání, dendrologie je prý nauka o dřevinách. Fajn, v téhle dendrologické zahradě nenajdete jen dřeviny, ale taky spoustu kytek a všelijaké havěti, přičemž nejsilněji pozornost poutal bezpochyby souboj mezi užovkou a žábami. Když k tomu přidáte květen, polojasno, přes dvacet stupňů a víkend, při němž hážete všechno za hlavu, není nic lepšího.

 Celou sérii ze zahrady si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

 

 

Celou sérii ze zahrady si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Written by:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

4 komentáře

 1. Jana
  17. 5. 2009
  Reply

  Ač Vás považuji za svého nejoblíbenějšího blogera, paradoxně „díky“ Vám už zřejmě v životě nevkročím do míst, kde jsem se jednou plánovala vdávat. … Vyhrály alespoň žáby? :)

 2. 18. 5. 2009
  Reply

  Milá Jano, uvádíte mě do rozpaků, ale moc díky :)

  Jinak těch plazů v zahradě se opravdu není třeba bát. Odtušili jsme, že jejich pohyb je omezen především na to jezírko s žábami, kde si asi přijdou na své, ale jinak jsou to tvorové možná až překvapivě neškodní. Kromě toho, že člověk se jich nemusí bát vůbec, tak zřejmě ani ty žáby si z nich příliš velkou hlavu nedělají. Za naší přítomnosti na ně užovka vyjela asi třikrát a pokaždé žábě stačilo uskočit stranou a byl klid. Působilo to na nás opravdu bezzubě. Takže mohu ujistit, že při natáčení nebylo zraněno jediné zvíře :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *