Nádherně rozkvetlá dendrologická zahrada (fotky)

Nikdy jsem nevěděl, co znamená přívlastek „dendrologický“. Přitom přesně taková zahrada je odjakživa v Průhonicích, což je od nás cobykamenem, ale nikdy jsme se tam nerozoupali. Ode dneška vím, že to byla chyba a že ten přívlastek znamená určitě něco hodně pozitivního.

Ale abych vám ušetřil hledání, dendrologie je prý nauka o dřevinách. Fajn, v téhle dendrologické zahradě nenajdete jen dřeviny, ale taky spoustu kytek a všelijaké havěti, přičemž nejsilněji pozornost poutal bezpochyby souboj mezi užovkou a žábami. Když k tomu přidáte květen, polojasno, přes dvacet stupňů a víkend, při němž hážete všechno za hlavu, není nic lepšího.

 Celou sérii ze zahrady si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

 

 

Celou sérii ze zahrady si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

4 komentářů

  1. Milá Jano, uvádíte mě do rozpaků, ale moc díky :)

    Jinak těch plazů v zahradě se opravdu není třeba bát. Odtušili jsme, že jejich pohyb je omezen především na to jezírko s žábami, kde si asi přijdou na své, ale jinak jsou to tvorové možná až překvapivě neškodní. Kromě toho, že člověk se jich nemusí bát vůbec, tak zřejmě ani ty žáby si z nich příliš velkou hlavu nedělají. Za naší přítomnosti na ně užovka vyjela asi třikrát a pokaždé žábě stačilo uskočit stranou a byl klid. Působilo to na nás opravdu bezzubě. Takže mohu ujistit, že při natáčení nebylo zraněno jediné zvíře :)

Napsat komentář