Řádění lišek kolem Krumlova

Nedaleko Českého Krumlova máme jedno místo, kde rostou hřiby. Teď jsme byli o víkendu na festivalu (díky Kubo!) a nemohli jsme neověřit aktuální stav houbového porostu.

Bylo hrozně vlhko, takže hřiby jsme vzali domů jen dva, zbytek spokojeně podléhal hnilobě, ale na vrcholu sil to musely být krásné kousky. Co nám ale výpravu zachránilo, byly lišky, které se tam rozrostly ve velkých hejnech. Hodně malých jsme tam ještě nechali, tak zhruba teď je nejlepší čas se tam zastavit, ale přesto jsme nasbírali odhadem něco mezi dvě stě až tři sta kousky, akorát se nám to nechtělo počítat, tak můžete na fotce sami.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář