Fotky Andreje Babiše s lidmi, kteří jsou vybráni ke zlepšení jeho image v očích voličů, se staly neodmyslitelnou součástí českých sociálních sítí. Marketingový styl postupně brousí k dokonalosti.

Ještě nemáte fotku s Andrejem Babišem? Vaše chyba, nejspíš jste dokonale bezvýznamná nula. Nejste ani panda. Nejste ani gripen. Ani hladový bezdomovec před stánkem na polívku na Staromáku. Jste absolutní nic, protože s Andrejem Babišem se totiž vyfotil už skoro úplně každý. Jiří Paroubek se svou čtyřkilovou knihou narvanou tisíci fotografiemi s jeho obličejem, tělem a doprovodnými postavami z jeho krátkého politického života je vedle majitele Agrofertu a ministra financí české vlády jako aforista vedle Aloise Jiráska.

Stejně jako v politice, byznysu a médiích, ani na sociálních sítích se nemůžete účtu Andreje Babiše vyhnout. Zítra se asi s někým vyfotím je nejspíš životní motto ještě nutkavější než Zítra asi něco koupím.

Jeho lidská tvář z každé fotky ukazuje, že i tak úspěšný, bohatý, obětavý a zaneprázdněný člověk má lidskou tvář. A že všechny ty řeči o jeho střetu zájmů prostě nemůžou být pravda.

Jistě, pokud se vyfotí s Jágrem, Kryštofem, Váňou nebo Bloombergem, jeden by v tom hledal jistou vypočítavost. Ale když se do veřejného prostoru díky němu dostane i fotka, na které JEHO tvář chybí a JEHO místo vedle BOHA zaujme na mikrosetinu, během níž iPhone pořídí snímek, JEHO řidič?! „Můj řidič“, to zní hrdě!

Oddaným poddaným dochází řeč, ozářeni velkodušností padají na kolena k zemi a křičí: "Buď naším pánem! Chceme ti sloužit! Sloužit jen Tobě a nikomu jinému! Veď naše kroky a jednou, za odměnu za naši celoživotní věrnost, třeba se i nám, považ, Ó Veliký!, třeba i nám se dostane toho požehnání a budeme mít také podobnou fotku! I kdybychom měli být Tvým Vodňanským kuřetem, necháme se s pocitem dobře odvedené práce klidně ugrilovat v reklamě s Jardou a s Tebou!

Screenshot z Twitter účtu Andreje Babiše

Nikdo si nemůže přát lepšího pána, lidského, usměvavého, vřelého, milosrdného a soutícího! Kalousek by něco takového svému řidiči jistě nedovolil, bohajeho!

Pojďme si, pro zahřátí u srdíčka, připomenout pár krásných okamžiků zachycených pro věčnost díky pohotovým digitálním pixelům. A ostatní, co trochu přemýšlejí, se můžou podívat na záznam tiskového vystoupení o tom, že střet zájmů není střet zájmů je střet zájmů v podání známé komické dvojice Laurel a Hardy české politiky (jde o to druhé video v článku). A Pepovi popřejme co nejvíc šťastně ujetých kilometrů.