Knížka Mé dětství v socialismus už přichystala nejedno překvapení. Tohle je jedno z nejpěknějších.

Svět je malej. Nic to nepotvrzuje líp než ta knížka. Netušili byste, kolik vztahů, vazeb a přátelství se díky tomu podařilo mezi jednotlivými autory a jejich kamarády postupně objevit, kolik vzpomínek se prodralo z hlubin zapomnění na hladinu dneška.

Teď jsem dostal e-mail od Martina Charváta, jednoho ze spoluautorů, který v knize vzpomíná na to Jak jsem se potkal s punkem na jednom utajovaném koncertě v Lahovicích:

„Dostal jsem neuvěřitelnou reakci na můj příspěvek do Dětství. Ozval se mi kytarista a zakládající člen kapely The Industry, Tomáš Ulver. Který si knihu nic netušíc koupil a narazil tam na svou kapelu v mé povídce! Neváhal a našel si mě na internetu. Prý můj příspěvek je jediná zmínka o této kapele, kterou kdy zaznamenal! Nedochovaly se žádné nahrávky ani texty. Poslal mi i staré fotografie a pozvánku na další koncert. Taky zmínil jejich absurdní boje s veřejnou bezpečností. On sám hrál v kapele od roku 1977 do roku 1982 a co je dnes s většinou dalších členů, netuší. Pokud by bylo možné dát fotky a pozvánku k internetové verzi, bude jen rád.“ 

Musíte uznat, že tuhle perličku jsme si nemohli nechat jen pro sebe. A vy nemusíte otálet a začtěte se do Martinova vzpomínání o hudebním undegroundu za socialismu, kam jsem všechny dokumenty samozřejmě hned doplnil. A kdybyste znali někoho, o kom se tam píše, dejte vědět jemu i nám.