Česká pojišťovna teď novinářům rozeslala výběr těch největších kuriozit, které se letos objevily v hlášeních pojistných událostí jejích klientů. Nutno přiznat, že je to nápaditý způsob PR práce, který se určitě bude snadno šířit. Sice nerad „skáču na lep“ marketingovým praktikám, ale tady si říkám, že by to byla škoda neposlat dál.

Motoristé

Najednou mne začal předjíždět, jako by se nechumelilo. Jenže ono právě sněžilo, a tak jsem do něj vletěl.

Nahlásil jsem pravdivě, že ručení mám, ale současně jsem jí upozornil na to, že padesát tisíc jí za ten krám zaručit nemůžu.

Zacouvala jsem poškozenému do králíkárny, ale než jsme je stačili kvůli škodě přepočítat, byli pryč.

Ačkoli mám řidičský průkaz již dvacet tři let, heveroval jsem poprvé. Bylo to z dobré vůle, chtěl jsem tomu pánovi pomoct a nemohu za to, že nesprávně umístěný hever mu vlezl až do kabiny.

Auto, od něhož se odrazil, jsem si nezapamatoval, ale ten kámen mám pořád před očima.

Do garáže vždy nacouvám a ven jedu popředu. Jenže syn mně auto obrátil, já musel ven couvat a vrazil jsem do souseda, který na to také nebyl zvyklý.

Pád stromu na mé vozidlo mohla zapříčinit jak noční bouřka, tak i místní dřevorubci, u kterých nejsem příliš oblíben.

Ráno jsem jako obvykle zaparkoval automobil v ulici Lomnického a odešel do práce. Přes oběd jsem k automobilu přišel a byla v něm zaparkovaná Škoda Octavia. Nepodařilo se mi chytit majitele a tak jsem hned volal policii. Vyšetřovatelka mi podle prvního odhadu sama ústně potvrdila, že nejsem viníkem.

Ačkoliv si policisté to prázdné místo, kde ještě včera stálo moje auto, pečlivě fotografovali, už nikdy se na něm neobjevilo.

Havarijní pojistku na krádež sice nemám, ale takové svinstvo by mně přece měl někdo nahradit.

Větší rychlostí jsme v tu chvíli jeli oba, ale on mne provokoval. Podařilo se mi ho proto dojet, bohužel však za cenu srážky.

Jsem místní a vím, že do toho domu v zatáčce čas od času někdo nechtěně vjede, ale to jsou většinou kamiony, takže svou spoluúčast jsem rozhodně nečekal.

Vozidlo mně bylo odcizeno pravděpodobně za účelem Polska, Ruska nebo Ukrajiny.

Turisté a cestovatelé

Diagnózu od místního lékaře potvrzenou nemám, protože jsem se v jeho ordinaci kvůli úpornému průjmu dlouho nemohl zdržet.

Lékařský zápis subjektivní problémy pacienta neobsahuje z objektivních důvodů: pacient arabsky neuměl a kvůli komplikovaným zlomeninám naznačovat nemohl.

A potom ještě nárokuji cestu k lékaři na oslíkovi, polovinu jsem raději ušel sám, ale zaplatit jsem to domorodci musel celé.

Bolest jsem se snažil ztlumit z vlastních zásob a z minibaru, ale pak jsem stejně musel zaplatit zubaře, kterého jsem se chtěl kvůli nákladům vyvarovat.

Odskákal jsem od gejzíru po jedné, ale na parkovišti už jsem stejně sundával ponožku i s kůží.

Majitelé domů a bytů

Stropní malba byla promáčena automatickou pračkou švagrové, ta ale už částečně vyschla.

U vzniku požáru bylo vypnutí proudu z elektrárny, babička a svíčka.

Zmizela mně hotovost ve výši čtyři sta korun, zánovní televizor a čtyřhlavové video s vloženým Koljou.

Pachatel musel být znalec, protože zmizeli jenom moji holubi. Manželčiny slepice ve stejné lokalitě zůstaly.

Hasiče zavolala tchýně, která s námi bohužel sdílí domácnost.

Všechno uskladněné šatstvo rozkousaly sousedovy nezabezpečené myši.

Lidé s úrazovým pojištěním

Doma jsem přenášel televizor, se kterým jsem upadl. Jeho hrana mi přerazila čtvrtý prst pravé ruky. Televizor jsem zachránil, prst ne.

Jsem abstinent, ale na diskotéce jsem přesto z neznámých důvodů dostal ránu do hlavy půllitrem plným piva.

Klient si pořezal ruku při krájení zmrzlého salámu. Doporučení z lékařské zprávy: Klid, ledovat. Nekrájet zmrzlý salám, nechat tak půl dne rozmrznout, a poté je možno jej zcela pohodlně nakrájet.