Měšec se pořád zabývá tím, jak kde zaplatit míň a na čem vydělat víc. Dnes se konečně dostáváme k tématu, na němž si smlsnou hlavně ti, kdož před platebním stykem upřednostňuji styk pohlavní.

Milostné hrátky dovedou být velmi levná záležitost, ale můžou se taky pořádně prodražit. Záleží na tom, co od sexu čekáte. Na rozdíl od finančních ústavů, o kterých se píše dnes a denně, však nemusíte utrácet horentní sumy za směšné a nekvalitní služby – svůj osud a štěstí máte ve svých rukou sami a na vás je, kolik na to padne peněz.

Když pomineme takové ty romantické zhůvěřilosti jako je něžnost, láska, pochopení, důvěra a uspokojení, pak je asi v dnešním nebezpečném světě nejdůležitější součástí milování pryž. Její nabídka je krásně široká, bohatá, tvarovaná, barevná a voňavá. Gumové balónky, díky kterým se vzájemně nenakazíte ani neoplodníte, nejenže splní svůj bezpečnostní účel, ale zároveň mohou zpříjemnit, obohatit a osmyslnit vaše milování. Vlhké, suché, silné, tenké, chutnající po jahodách a gumě, zvrásnělé pro drsné muže i protřelé ženy, jemné pro něžné povahy a otvory, ve tvaru vašeho oblíbeného zvířátka či zvířete, ano, i politického zvířete, malinkaté pro skromnější tvary i předimenzované pro ty nejobdařenější – to všechno dnes můžete najít nejen ve specializovaných prodejnách, ale i při čekání fronty před kasou mini, maxi, super a hyper marketů. Zkrátka dokonalá paleta výběru z toho nejpřírodnějšího a nejpříhodnějšího latexu.

Při výběru té správné gumy platí obecné pravidlo – čím větší zvláštnost, libůstka a náruživost, tím větší cena. A také, bohužel, jaká nespravedlnost – věštinou čím větší, tím dražší. Taková progresívní daň z délky a objemu. Není pravda, že na velikosti nezáleží. číselné hodnoty jsou zhruba následující:

Přehled prezervativní nabídky

Druhy prezerv

Rozpětí cen*

standard 11 – 44 Kč
s vůní 8 – 47 Kč
anatomické 21 – 65 Kč
barevné 14 – 47 Kč
zdrsněné 14 – 47 Kč
spermicidní 14 – 44 Kč
XXL 14 – 65 Kč
zesílené 14 Kč
suché 13 Kč

Jenom až budete nakupovat se svými ratolestmi, připravte se jako správný rodič na to, že vám zlovolné dítko zajisté jako z udělání uprostřed dam posedlých nákupní horečkou položí nevinnou otázečku: „Tati, a k čemu je ta malá krabička, co pořád kupuješ? A proč jich bereš tolik?“

Ovšem ochrana už dávno není čistě mužskou záležitostí. Naopak, v naší (post) moderní době se ženy stále častěji umějí před početím ochránit samy a ani nemusí patřit k obávaným amazonkám. Dámská hormonální antikoncepce je, co si budeme namlouvat, z psychologického i fyziologického hlediska asi nejpříjemnější způsob pánské ochrany (viz scéna z ruského filmu Urga, kde se nezasvěcený mongolský pastevec ptá svého zkušenějšího příbuzného na jeho názor na prezervativy a on mu na to odpoví: „Už jsi se někdy koupal v ponožkách?“). Samozřejmě že ochrání jenom před nechtěným početím; kapavce ani jiným radostem nezabráníte, ale když jste si vzájemně věrní… (a to vy přece jste, ne?)

Hormonální antikoncepci lze sehnat i v cenově docela dostupné relaci, ceny začínají někde mezi dvěma až třemi sty korun za jedno balení, které vám vydrží na tři měsíce. Na rozdíl od prezervativů tedy platíte jakýsi paušál, který při velké smůle nemusíte využít, kdežto s kondomy platíte jen za počet uskutečněných spojení. Bezpečné jsou oba způsoby, hormonální antikoncepce však o něco víc, protože při pravidelném užívání prakticky vylučuje možnost nechtěné nehody. Na druhou stranu, s kondomem si nemusíte nechat předkládat krevní testy partnera.

Ovšem pánové, pokud vaše partnerka užívá hormonální antikoncepci, nedělá to jenom kvůli sobě, ale také kvůli vám. Ona za vás za oba na sebe bere břímě dlouholeté zodpovědnosti, ona i kvůli vám riskuje vlastní zdraví – pilulky jí totiž mohou dopomoci ke krásné pleti či snížit riziko některých druhů rakoviny, ale může po nich začít tloustnout, mohou se jí objevit na kůži nepěkné skvrny, může se naopak zvýšit riziko jiných druhů rakoviny, ale také snížit sexuální touha. Proto na svou partnerku buďte patřičně milí a buďte si vědomi toho, co pro váš vztah dělá (copak vy byste do sebe cpali každý den pořádný nášup nějakých hormonů?) a mějte pochopení, když o vás ztratí zájem (bude to mít vědecky podloženo).

Srovnání nákladů hormonální a prezervativní ochrany

Počet spojení Prezervativní antikoncepceCel­kové měsíční náklady* Hormonální antikoncepce

Celkové měsíční náklady

1/měsíc 4 – 15 Kč 80 – 200 Kč
2/měsíc 8 – 30 Kč 80 – 200 Kč
4/měsíc 16 – 60 Kč 80 – 200 Kč
2/týden 32 – 120 Kč 80 – 200 Kč
4/týden 64 – 240 Kč 80 – 200 Kč
1/den 120 – 450 Kč 80 – 200 Kč
2/den 240 – 900 Kč 80 – 200 Kč
4/den 480 – 1800 Kč 80 – 200 Kč
6/den 720 – 2700 Kč 80 – 200 Kč
  • počítáno s kondomy Standard, při zaokrouhlené ceně 4Kč/kus až 15 Kč/kus

Na první pohled to vypadá, že hormonální antikoncepce se vyplatí až někde od čtyř spojení týdně. Ale asi není nutné příliš zdůrazňovat, že takto jednoduché to není. Vyplatí se především při jistotě, že ten druhý je vám věrný.

Ovšem antikoncepcí nic nekončí, naopak spíš začíná. Ve hře jsou totiž zpestřovadla – vibrátory, perlátory, lubrikátory, radiátory (výborné k přivazování), radiolokátory (předcházejí nevěře), transformátory a programátory (ti se vyžívají hlavně na internetu). Pak také kuličky (nejoblíbenější značka Venuše), mastičky, řetízky, řetězy, hřebíky, hřebeny, ale také okurky, mrkvičky, jahůdky a šampaňské. Výběr je bohatý, ceny rozličné.

Erotické prodejny navíc mají připraveny řadu slev – když si koupíte tři vibrátory, dostanete jeden kapesní zdarma, za deset umělých panen jednu skutečnou a za osm metrů ocelových řetězů získáte navrch dvoje nablýskaná pouta, speciálně upravená pro vaši postel, koupelnu, kuchyň nebo domácí vězení.

Orientační přehled zpestřovadel

Druh zboží

Orientační ceny

vibrátory 150 – 2 500 Kč
bičík s kovovou rukojetí a s koženými vlasci 1 795,50
Venušiny kuličky 130 – 1 000 Kč
afrodisiakální krémy 400 – 500 Kč
lubrikační krémy 150 – 600 Kč
pouta 800 – 4 000 Kč
hřebíky 1 kg 10 – 80 Kč
mrkev 1 kg 15 Kč
okurky (salátové) 1 kg 30 Kč
šampaňské 100 Kč
postel 2 000 – 20 000 Kč
  • Příklad speciální vánoční nabídky jednoho virtuálního erotického obchodu:
  • ke každému objednanému vibrátoru FunFactory, dostanete ZDARMA dárky v ceně 460 Kč, silikonové návleky na prsty a malý lubrikační gel.

A inspirace? Pokud ji nenajdete u partnera či partnerky, pak je tu tantra, mantra, tao, Leo, Nova a sousedé (sousedky). Ceny knih, obrázků, fotoseriálů, filmů, CD a DVD mají takové rozpětí, že je zbytečné pokoušet se je nějak zprůměrovaně vystihnout.

Takže je to na vás – pokud ještě nemáte zkornatělé cévy na těch pravých místech, užijte a využijte vánočních svátků k co nejpříjemnějšímu povznesení těla i ducha. A pozor na kosti!

(psáno pro Měšec.cz)