Já žongluju líp

Když se můžete být svědky přetahování mezi skutečnými mistry, tak je to vždycky velký zážitek. Naštěstí Internet dovede zprostředkovat i události, ke kterým byste se dostávali jen těžko. Například tenhle souboj žonglérů na dálku.

Nejdříve se podívejte na tuhle míčkovou variaci na beatlesovské téma. Tři míčky a elegantní sestava na čtyři minuty. Perfektní soulad pohybu s hudbou. Až si začnete myslet, že je to úžasné, jedinečné, nep­řekonatelné a bůhví co ještě, tak si promítněte tuhle pětimíčkovou variaci na třímíčkovou variaci. Tipnu si vás na němý úžas, možná sem tam nějaký ten nevěřící výkřik.

S pěti míčky to sice možná není tak úhledně elegantní jako se třemi, ale neuvěřitelné je to určitě. Když někdo umí, tak prostě umí. Klobouk dolů.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář