Fenomén Peter Cmorík

Historie se opakuje – i v druhé sérii je slovenská Superstar lepší než ta česká. A co víc – objevila jednoho parádního zpěváka.

Druhá řada slovenské Superstar se nese převážně ve znamení jednoho mladého muže. Porota mu v nadsázce říká, že by měl co nejdříve vypadnout, aby soutěž začala být konečně vyrovnaná. Není to přehnané, protože slovenský objev roku Peter Cmorík celou soutěž doslova válcuje.

Stačí si projít jeho stránku na oficiálním webu slovenské Superstar a proklikat se vystoupeními, aby vám bylo všechno jasné. Člověk musí žasnout, jakým způsobem svůj zpěv prezentuje takhle mladý a ve velkém shoubyznysu neotrkaný člověk - suverénní, uvolněný, vyzrálý a téměř stoprocentně bezchybný. Jeho zvláště zastřený hlas má silné charisma a když k tomu přidáte radost a nadšení, které do své přítomnosti na jevišti dává, není co řešit. Jeho verze snowboarďácké On My Head snese srování s Bártovým originálem, ale i slavné You can leave your hat on zvládl bravurně, nemluvě o posledním, duetovém kole. Uvidíme, co s ním provede, až se postaví na vlastní nohy; pokud bude mít dobrý repertoár, tak o něm uslyšíme jistě ještě hodně dlouho.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář