Krize leze po železe, nedá pokoj, až vleze… i do Seznamu. Aspoň to tak vypadá, když se podíváte na grafy, které Seznam prezentuje. A nebo to má na svědomí hodně promile v grafikově krvi?

Pro Seznam.cz je typická stálá inzertní přítomnost na zadních stranách MaMu a Strategie. Minulý týden se ve Strategii objevil tenhle inzerát:

Přijdete na to, co je na něm divné? Na screenshotu je to viditelnější než v reálné velikosti tištěného časopisu, ale když držíte ten papír v ruce, na první pohled vidíte, že propagovaný Stream.cz roste. Až když se díváte delší dobu (což většina lidí, kteří tyhle inzeráty moc podrobně nezkoumají, nedělá), zjistíte, že jde jen o optickou iluzi – poslední číslo v grafu je totiž nižší než předpředposlední. Pro vytvoření iluze přitom stačilo jen málo, pootočit s celým grafem proti směru hodinových ručiček. Nápadité a vtipné. Akorát by člověk nečekal, že toho bude mít dominantní hráč na internetovém trhu zapotřebí.

Připusťme ospravedlnitelnější vysvětlení, že grafik přebral, možná při tréninku na včerejší narozeninovou párty. Takže mu pomožme vystřízlivět a graf narovnat zpátky do správné polohy:

V Seznamu prostě objevili, jak z poklesu udělat růst. Jen si říkám, že se drželi zbytečně při zemi, protože takhle ten kapitalismus na internetu nevybudujeme. Já bych ten inzerát pootočil ještě víc, to by v tom byl čert, aby do toho internetového videa už konečně nepřitekly nějaké pořádné peníze!

Báro, díky za scan 🙂

9 komentářů