Dnešek, 1. dubna 2016, vstoupí do análů české žurnalistiky. Jiří Ovčáček se stává šéfredaktorem nového týdeníku Newspeak, jehož nové číslo se právě rozdává v metru, tramvajích, vlacích, autobusech a na mezinárodní letecké lince Praha – Peking.

„Bylo jasné, čeho se českým médiím zoufale nedostává,“ komentuje čerstvý šéf titulu Jiří Ovčáček. „A tím je, jak říká moudře pan prezident, Pravda.“ Při jeho slovech je z jeho tváře vidět optimismus a silné vnitřní přesvědčení, v očích zápal.

„Na popud pana prezidenta jsme se proto rozhodli spustit vydávání týdeníku, ovšem samozřejmě se nebráníme ani kratší periodě, který by byl, abych tak řekl, slovy pana prezidenta, takovým pozitivním ostrůvkem deviace uprostřed, jak říká pan prezident, toho negativního ostrůvku deviace,“ dodává zaníceně šéfredaktor a tiskový mluvčí v jedné osobě.

Obsah prvních čísel byl připraven s předstihem, zvláště hlavní tématické bloky, přesto je však redakce připravena reagovat na aktuální dění. První titul nese podtitul Zeman je Láska, druhý se zaměří především na téma Zeman je Pravda. „Jsme přesvědčeni, tedy já a pan prezident, že tímto dojde k naplnění Havlova snu a odkazu a konečně Pravda a Láska zvítězí nad pravdoláskařskou lží a nenávistí.“ Tématem třetího čísla měl být investigativní speciál Zeman je gentleman, čtvrté trochu odlehčenější lifestylové Zeman je abstinent, ovšem na základě čerstvých událostí jistě čtenáři ocení téma Čína je velká a Zeman taky, kde bude hlavním čtenářským lákadlem mimo jiné čínská křížovka, jejíž specialitou jsou předvyplněná políčka, aby do ní čtenáři náhodou nenapsali něco jiného.

newspeak

Cílem týdeníku je přinášet ověřené a především pravdivé informace přímo z centra dění, proto nebudou chybět i všeechny tweety tiskového mluvčího pana prezidenta za uplynulý týden, fotografie Jindřicha Forejta se světovými státníky i předepsané otázky čtenářů. Speciální rubriku Přísně tajné bude mít hradní kancléř Vratislav Mynář, daňové a právní poradenství pak nabídne Martin Nejedlý – v prvním čísle například najdete rozsáhlý materiál s názvem Jak se vyhnout úplně všemu.

„Samozřejmě, že je to pro mě osobně veliká čest a důvěry pana prezidenta si nesmírně vážím. Bude to náročné, ale předpokládám, že stejně jako jsem zvládl nastudovat dění během protektorátu a druhé světové války při své práci, neměl by být problém při troše úsilí zajistit i tuto významnou roli. Vědomí, že to všechno dělám pro občany České republiky, kterým jsou už k smíchu pravdoláskařské sluníčkářské fašizoidní agresivní kalouskovské bojůvky, které obsadily takzvanou pražskou kavárnu, prosím neplést s prvorepublikovou kavárnou, založenou na dialogu a diskusi, mě žene stále vpřed.“

Financování týdeníku zajistí Kancelář prezidenta republiky z prostředků Fondu na splácení státního dluhu.

 

Související: ČT oznámila spuštění nového kanálu ČT JO

Metodické pokyny pro návštěvy prezidenta ČT na základních a středních školách

 

 

2 komentářů