Kinderdijk: nejznámější holandské mlýny (fotky)

Vzpomínka na loňský výjezd do Holandska. Takhle vypadá první polovina dubna nedaleko Rotterdamu, u nejznámější koncentrace větrných mlýnů. Kinderdijk leží na cípu jakéhosi poloostrova na řece Maas a nejlépe je tam jet na kole.

Z Rotterdamu jsme jeli vlakem do Dordrechtu. Tam jsme si půjčili kola, projeli městem až k přístavu, odkud jsme se převezli na druhou stranu řeky do Papendrechtu a dál pokračovali už na kole směrem k Ablasserdamu.

A hned za Ablasserdamem už to byl jen samej mlýn. Tuším snad celkem devatenáct jich je v blízkém okruhu podél kanálů.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář