Takže si to shrňme: Vydavatelství Sanoma, které několik let vykazuje ztrátu v desítkách milionů ročně a před nímž budoucnost leží jako největší výzva, investuje nemalý čas, peníze a invenci do virtuálního týdeníku záměrně poškozujícího nejrůznějšími způsoby autorská práva jiných vydavatelů a autorů, čímž na sobě nese riziko žalob, pokut a soudů, a to jen aby originálně virálním způsobem vyvolalo uvnitř trhu tak dlouho odkládanou a přitom potřebnou diskusi o tom, jak se v dnešní době tvoří žurnalistický obsah, a aby „donutil určitě i mnohé z vás k zamyšlení nad základy práce dnešní novinářské profese“.  Proč vám to nedává smysl?

Já se domnívám, že tato bohulibá, obětavá, dá se snad říci až charitativní činnost si zaslouží nejvyšší uznání a třeba i nějakou pěknou trafiku – za zásluhy o český mediální trh. A nikoliv odsudek, vážení pokryteční kritici, zamyslete se nad sebou, prosím. Vždyť kdo by z vás byl schopen, utopen ve vlastních červených číslech, udělat pro trh něco takového? Právě naopak, kdo jsi bez viny, hoď po nich Zdroj: internet!

Teď však nezbývá, než smutně konstatovat R.I.P. milá Agendo. Bylo to krásné, a bylo toho dost. Aspoň já jsem si to užil. A snad lze věřit, že kde něco starého končí, něco nového i začíná. Proto držím palce nějakému dalšímu podobně zásadnímu projektu. Já bych bral třeba týdeník otevírající diskusi nad tím, proč v pražském metru pořád nejde chytnout rychlý internet, sakra. Takové médium bych si i předplatil. Alespoň v elektronické ver­zi.

 

PS: Název tohoto spotu jsem si bez dovolení autora půjčil z facebookového komentáře Mijo Tichého. Ale podle práva je to OK, protože uvádím zdroj. 

 

 

1 komentář

  • Replica handbags Pro is an online store that has a great variety obtainable. Not only Louis Vuitton, they have copies of other designer brands also. You could need to have a glance at the others except for me, it is only the Louis Vuitton replica bags. There's so plenty of folk that I have munificently referred to this net site. And every of them are greatful as if I have done some out of the world task. But I understand what they mean. Could be a fellow would not understand what it means to have a designer purse. But the Louis Vuitton replica bags are lovely to get the feel of the genuine.