V Chorvatsku se k pavoukům umějí chovat. Dají jim dostatek času na to, aby pořádně vyrostli a dokázali, co v nich je. A že v nich není málo. Dovedli byste snad vy něco podobného?

Z tohohle si berou inspiraci tvůrci hororových filmů.

A takhle vypadají dokončovací práce na síti při západu slunce. Zatím jsou prý osvobozeny od DPH. Ale jen doby, než Chorvatsko vstoupí do Evropské unie. Nejvíce pavoučí kreativitu oceníte, když do podobné sítě pověšené nad turistickým chodníkem nic netuše strčíte hlavu. 

Zbytek fotek si můžete prohlédnout v naší pavoučí fotogalerii. A na Lidovkách.cz zase najdete článek o tom, jak se do Čech postupně stahuje teplomilná havěť z okolí – třeba se tu dočkáme i podobných krasavců jako na výše uvedených fotkách.

Ve fotogalerii najdete také další obyvatele ostrova Mljet. V první řadě zlatohlávka – těch tam jsou mraky, přičemž jejich největší starostí je naletět v co největší rychlosti na překvapeného turistu na jakémkoli místě ostrova. Další vzácností je obrovská mušle žijící v obou slaných jezerech na ostrově (tímto zdravíme do Bojkovic a děkujeme za následující informaci: „Na obrázku je škeble kyjovka. Živé kyjovky jsou zapíchnuté ve dně a otevřené směrem k hladině.“), Ta naše se tvářila skoro jako zatvrzelý endemit – a rozhodně se jí nelíbilo, že ji zvedáme z vody (jinak Kyjovka šupinatá je latinsky Pinna nobilis). Najdete tu krásné motýly s oranžovo-zelenými křídly, za která se asi stydí, protože nám je v klidovém stavu nechtěli za žádnou cenu ukázat. A nesmíme zapomenout na roztomilou suchozemskou želvu, která hlídkovala u silnice, když jsme jeli na skútru po ostrově. Vodní foťák jsme neměli, takže barevné rybičky necháme na vaší fantazii.