Že realitka Prolux má problémy s obhajobou své dobré pověsti, je dlouhodobě známo. Že žaluje za kritické názory všechny kolem, je známo také. Ale ani to jí nevadí, aby si počínala jako nejprimitivnější PR agentura.

Naše vydavatelství bylo jedním z těch, které Prolux zažaloval za nesmazání kritických příspěvků na svou adresu. A bylo první, které absolvovalo prvoinstanční řízení a následně i odvolací. Odvolání pro nás bylo úspěšné a dá se říci, že jsme spor de facto vyhráli. Více informací o celé kauze naleznete na Lupě: Vrchní soud: kritické diskusní příspevky na Internetu jsou v pořádku.

Po rozhodnutí prvního, tedy Městského soudu v Praze, jsem v březnu loňského roku napsal pár poznámek i na tento blog: Důsledky kauzy Prolux vs. Měšec.cz (pár postřehů). S dlouhým časovým odstupem se dnes, po roce a půl pod tímto mým textem, objevil zcela nový diskusní příspěvek od jisté Marcely v tomto znění: „Asi Vas zklamu, ale já jsem prodala přes Prolux dům vcelku rychle, do 3 měsíců jsem měla vše převedeno a peníze na účtu, takže si nestěžuji.“ Doprovozený na URL adresu www.domy-prolux.cz obsahující nabídku zmíněné realitní kanceláře.

Paní Marcela ovšem netuší, že administrace blogu ukazuje i IP adresy, ze kterých byly příspěvky zadány. V tomto případě jde o tento údaj: IP: 188.92.8.222 , prolux.speednet­.cz.

Co z toho plyne? Zaměstnanci realitní kanceláře Prolux podle všeho systematicky (protože najít rok a půl starý text na marginálním blogu nepůjde úplně na první kliknutí) procházejí webové stránky a píšou na ně falešné diskusní příspěvky. Realitní kancelář Prolux, do jejíž obvyklé praxe patří žaloby na webové provozovatele za to, že nemažou příspěvky, které jsou vůči ní kritické, sama zneužívá diskusní prostor na webu anonymními podvodnými příspěvky vlastní tvorby, jejichž účelem je mást uživatele, budovat pozitivní obraz realitní kanceláře a přivádět je na její stránky. Je to jen další kamínek do celkového obrázku o tomto prapodivném subjektu, o jehož dobré pověsti, za kterou před soudy tak bojuje, už dávno nemůže být nejmenších pochyb.

P. S. Samozřejmě, Marcela nemusí být zaměstnankyně firmy. Lze oprávněně předpokládat, že půjde o typizovanou stážistku. Ty totiž můžou vždycky za všechno a nezastaví se před ničím, pokud je to v zájmu firmy. A bez jejího vědomí, samozřejmě.

1 komentář

  • Děkuji Vám za odhalení identity pisatele Marcela. Pro mne osobně to sice žádná novinka není, ale spousta čtenářů pochopí, že firma Prolux Consulting Int. s.r.o. nejenže lže (na rozdíl od té němé tváře, respektive svině zcela neprávem soudy vláčené), ale zcela uboze se snaží od svých lží očistit, jak jinak než za pomoci dalších lží…a jak známo : „..kdo lže, ten krade a do pekla klouže!“ :o)))