Poslední personální změny ve vedení českých deníků a týdeníků mě přiměly podívat se na to, jak se v posledních letech proměňovalo obsazení na hlavních postech tištěného zpravodajství. Uvnitř naleznete přehlednou tabulku.

K té tabulce je třeba komentář. Jednak jde pouze o orientační zachycení personálních změn, takže jde spíše o roky než o měsíce. Nedělám si nárok na stoprocentní správnost, hrabal jsem se v online archivech a vyhledávání a někde jsem mohl vzít špatnou informaci, takže budu rád za případná upřesnění či opravu chyb.

Záměrně tam není soubor deníků VLP, protože svou složitou strukturou tomuto pohledu moc neodpovídají a zbytečně by se to zkomplikovalo, takže v tabulce nejsou vidět ani jejich předchůdci deníky Zemské noviny a Slovo, které fúzovaly na konci roku 2007. Stranou jsem taky nechal Metro nebo Aha!

Kdybyste ten přehled odkazovali, budu vděčný, když odkaz povede spíše na tento text než na samotný obrázek, už proto, že v případě dodatečných aktualizací dostane uživatel čerstvou variantu (po rozkliknutí získáte větší náhled).

Aktualizace 2.7.2014: Díky všem za doplnění a upřesnění, doplněny byly Deník Šíp, Super, Impuls, Deníky Bohemia, iDNES.cz, Novinky.cz, Aktuálně.cz, Naše adresa, upraveny byly Hospodářské noviny.

sefredaktori1

 

 

8 komentářů