Když jsem se před časem zmiňoval o naší konferenci Business Inspiration Forum 2013, cítil jsem, že z toho bude skutečně výjimečná akce. A naštěstí vše klaplo a taky byla. Skvělá povídání, jejichž sledování uběhlo jako voda, navíc za krásného slunečného dne pod Karlovým mostem. Pro ty, kteří nemohli, jsme připravili i videa. Mrkněte na to, jinak přijdete o hodně.

Na tomto místě vypíchnu tři rozhovory – všechny vedl Petr Koubský a to je pro podobně rozjímavé polohy ideální společník. Ty tři vybírám pro to, že mě osobně asi nejvíc zasáhly, inspirovaly, překvapily. A klidně bych s nimi povídal a přemýšlel ještě o hodinu déle.

Konferenci odstartovalo povídání s Michalem Horáčkem a bylo to prostě osvěžující inspirující setkání s osobností, která umí prodat sebe, téma i životní zkušenosti. A vy si můžete užít záznam, ačkoliv radost být u toho to zvláště v tomto případě nenahradí. Život je hra a hra je život v chytrých a velice živoucích definicích.

Záznam rozhovoru s Michalem Horáčkem

Martin Hilský je pro mě už velmi dlouho něco jako intelektuální polobůh. Jen za svůj převod Shakesparových Sonetů by měl dostat všechny literární ceny, které jdou. A za to, že dokázal přeložit (a jak!) kompletní dílo Williama Shakespeara, by měl pobírat doživotní rentu ve výši deseti prezidentských platů. A když k tomu ještě přidáte jeho vypravěčské schopnosti a charisma, které kolem něj září na všechny strany, stane se každé setkání s ním pro vás velkým svátkem.

hilsky

A můžete být divadelní fanoušek, znalec dramatu, stejně pro vás objeví souvislosti, které vás nenapadly. Přitom je podá jazykem a formou tak průzračně elegantním, jako by povídal o těch nejsamozřejmějších věcech na světě. Takže pokud chcete vědět, proč fenomén Shakespeare mohl vůbec vzniknout, proč zřejmě už nikdy vzniknout nemůže, jak s tím vším souvisí rozvodovost Jindřicha VIII. a kolik lidí chodilo před 400 lety do divadla, neváhejte a udělejte si čas na tohle povídání. A já svůj kloubouk smekám co nejhlouběji.

Záznam rozhovoru s Martinem Hilským

A třetím, a pro mě nejpříjemnějším překvapením, se stalo vystoupení Sylvie Dymákové, která natočila už proslavený film Šmejdi. Moc se mi líbí, že je uvozen sloganem „Víte, co zítra dělá vaše babička?“, což jsem před tím nevěděl, a kontext filmu tak posouvá do mnohem zajímavějšího světla. Povídání Sylvie ho pak posouvá ještě dál a já po tom setkání nemůžu jinak, než jí docela upřímně fandit a držet palce. Myslím, že stejně to působilo na všechny přítomné.

Záznam rozhovoru se Sylvií Dymákovou

A to byla bezva tečka za tím naším eventem. Další záznamy si můžete dle preferencí pustit na stránkách Business Inspiration Fora 2013.