Tady. TADY umíral!

„Smrt není zlá, smrt je jen konec života těžkého.“ Inu, Jiří Wolker nevěděl, že smrt není konec života bulvárního, naopak – zvedá náklad.

To se zase někdo předvedl. Bulvární supové z Blesku i Aha! se slétly na čerstvou smrt známého herce a svým čtenářům na titulní strany dovalily detailní popisy jeho předčasného konce. Bohužel, čtenář musí být ve své snaze do detailu prozkoumat všechny poslední minuty a vteřiny jednoho života nutně zmaten. O takto zásadní informaci pro jeho život totiž dostane zcela rozporuplné informace, se kterými si nemůže vědět rady.

Blesk totiž řve z novinových stánků:

Boris Rösner (+55): Tady umíral!

a ukazuje přitom šipkou na lůžko v kladenské nemocnici.Jenže Aha! naopak nahrazuje smrtelnou postel smrtelným vozíkem:

Boris Rösner (†55). Umíral na vozíčku!

Tak jak to teda bylo? Jako by nestačilo, že nevíme, jak to je s HDP, nezaměstnaností, korupcí a Kočkou, ale dneska už se ani na bulvár nemůžeme spolehnout. Kam ten svět spěje…

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář