Že by iDNES.cz opisovalo od CNN.com?

Americkou předvolební kampaň není těžké sledovat z první ruky. Stačí aspoň pasivně vládnout angličtinou a všechno ostatní už je díky internetu skoro v přímém přenosu. Tahle snadná dostupnost přímých zdrojů je však hodně nebezpečná pro zdejší média. Více než snadno totiž můžete odhalit, když opisují.

Zajímalo mě, jak večer dopadla debata kandidátů na viceprezidenta. Tak jsem se ráno hbitě podíval na rekapitulaci na CNN.com. Když jsem se porozhlédl, co o tom píšou česká média, trochu mě překvapila interpretace Aktuálně.cz, ale aspoň bylo jasné, že autor debatu sledoval a udělal si na ni svůj názor. Pak jsem rozkliknul iDNES.cz a docela mě překvapilo, že čtu prakticky to samé, co na CNN.com. Inu, nejdůvěryhodnější zpravodajství na internetu – můžete mu asi vážně věřit, protože kopíruje z docela důvěryhodných zdrojů.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář