Zemřel Paul Newman

Těžko něco přidat k pocitu, který nedávno popsal Ondřej Štindl, když se dozvěděl, že umírá Paul Newman. Ondřej prostě umí napsat citlivé a moudré věci, aniž by to znělo pateticky a falešně.

Včera Paul Newman zemřel. Jeden z největších frajerů starého světa. Kterému se dalo uvěřit, že může být takový, jaký se zdá být. A díky kterému člověk dokázal mít pocit, že to ještě není se světem tak hrozný. Že je tu někdo, kdo na svět dokáže vyzrát; už jen tím, že nezradí sám sebe, i když jde všechno do pekel – ať už třeba jako Frajer Luke nebo Henry Gondorff v Podrazu. Bude zas o něco těžší najít někoho, komu by se tak snadno daly držet palce. Sakra.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář