Tajný projekt české vlády a pražského magistrátu je mnohem zákeřnější, než jsme dosud tušili. Obří betonové tzv. květináče nedávno instalované v ulicích ve skutečnosti vůbec nemají přinášet více zeleně do centra velkoměsta. Jejich poslání je temnější než nejhlubší podzemí tunelu Blanka.

 

Česká vláda se připravuje na občanskou válku. A pomáhá jí k tomu pražský magistrát. To je pravý důvod toho, proč Pražané nemohou projít podél domů kvůli monstrózním tzv. květináčům, které zabírají celou šíři chodníků. Pravý účel těchto betonových bloků byl trapně maskován, ale pravda stejně musela dříve či později vyjít najevo. Jen politici doufali, že to bude dostatečně pozdě. Ale to by tu nesměla být naše redakce.

Úplně na začátku se zastupitelé pokoušeli obyvatelům hlavního města namluvit, že jde o velkoformátové květináče sloužící k výsadbě vzrostlých stromů. Stromů v Praze trvale ubývá, záhadně mizí především v okolí rozestavěných supermarketů, a tak se ovzduší Prahy dramaticky zhoršuje. Především se smogem zanáší klimatizace aut stojících každé ráno na všech příjezdových komunikacích. Radní očekávali, že si Pražané uvědomí, jak město řeší jejich každodenní starosti, a že budou vděčni za každý zelený list navíc. Jenže na rozdíl od jiných kauz, občané v tomto případě k překvapení hlavních aktérů záhy pochopili, že je jejich konšelé vodí za nos. Nikdo nepředpokládal, že bouřlivou reakci odstartují matky na serveru Mimibazar.cz, které se navzájem utvrdily v tom, že za přítomnosti tzv. květináče chodníkem neprojede žádný kočár, natož ovládaný těhulkou v doprovodu s nakrmeným manžou.

„Tvrdil jsem od začátku, že nám to neprojde. Jen blázen a volič pražské ODS by nám uvěřil, že do ulic přivezeme tuny betonu kvůli výsadbě nové zeleně, zvlášť když každou restauraci ženeme před správní soud za neoprávněný zábor chodníku předzahrádkou. Ale bylo mi řečeno, že v Praze se nemusíme ničeho bát a že když nám prošla Opencard i Blanka, u tohohle nikdo ani necekne,“ uvádí náš neověřený zdroj seznámený se známými lidí napojených na tuto kauzu. „Mimibazar jsme zjevně pocenili. Podruhé už jsme byli chytřejší a všichni to spolkli i s navijákem,“ dodává.

A my vysvětlíme, že jako druhý, pro veřejnost stravitelnější, důvod přítomnosti stovek tzv. květináčů magistrát uvedl dodatečné příjmy z reklamy. „Betonové bloky jsou ideální reklamní nosiče, jen je musíme uhlídat před těmi sprejery a řidiči autobusů,“ říká magistrátní poslanec Boris Nešťastný. A veřejnost se podařilo uklidnit. „Občané pochopili, že magistrát postupoval podle obvyklé šablony. Vymyslel zbytečnou a nesmyslnou věc, koupil ji bez výběrového řízení od spřátelené firmy za mimořádně nevýhodných podmínek zahrnujících oficiální provizi všem článkům potravinového řetězce, naplánoval další pravidelné utrácení v podobě doplňování zasazených uschlých stromů a jako bonus mělo přijít inkaso z inzertních ploch, které pohled na stromy zakrývají (za reklamní plochy měl pochopitelně platit magistrát dodavatelské firmě). Pražané pochopili, že věci jsou takové, jaké mají být, a vášnivé diskuse a protesty ustaly jako mávnutím kouzelného proutku,“ objasňuje spokojenost obyvatel politolog Přemysl Koláček.

Naše redakce však z dalšího prazdroje získala exkluzivní dokumenty, které jasně dokazují, že skutečná pravda je nakonec úplně jinde. Tzv. květináče mají sloužit jako mimořádně účinné zátarasy, které jsou připraveny na rychlé nasazení proti demonstrujícím občanům v případě jakékoliv rebélie. A ta je pravděpodobnější než kdykoliv dříve, což si uvědomují i nejklidnější členové vlády, jak dokazuje úryvek z jejího posledního jednání:

x začátek citace:

„Mirku, nech ty lidi trochu vydechnout!“

„Spi dál, Karle!“

x konec citace

Důvody jsou jasné: stále se zhoršující ekonomická a sociální situace obyvatelstva, neschopnost politiků odhadnout budoucí vývoj hospodářství, zvyšování daní a snižování jejich výběru, pokračující korupční paralýza maskovaná opotřebovanou protizadlužovací „řeckou“ rétorikou, rozklad institucí, které mají zajišťovat transparentní, spravedlivé a efektivní fungování státu, absolutní nevěrohodnost všech politických stran, nemožnost změny při neexistenci relevantní náhrady za současnou politickou garnituru napříč politickým spektrem, politické absurdity typu pravice zvyšující daně a levice zesměšňující seniory se zubními protézami… Jakmile se lidé vrátí po létě zpátky do práce, zjistí, co se kolem nich dva měsíce dělo, a revoluce na sebe nenechá dlouho čekat.

Vláda se proto za pomoci magistrátu připravuje na nejhorší. Betonový blok lze jednoduchým pootočením o 90 stupňů změnit na nepřekročitelnou barikádu. Hladké stěny nejkvalitnějšího betonu vyráběného ve specializované dílně Metrostavu zabrání každému demonstrantovi či aktivistovi, aby se přes ležící kvádr dokázal dostat. Stejnou funkci má plnit i semafor umístěný při vjezdu do města u ústí Nuselského mostu. Tím však preventivní kroky nekončí. Totální chaos má od září postihnout i celou veřejnou dopravu – např. tramvaj číslo 3 pojede po trase linky 9 a linka 9 po trase linky 24. Linka 24 bude přejmenována na linku 42 a bude bez náhrady zrušena. Nové jízdní řády přitom budou vytištěny až v noci z neděle 2. září na pondělí 3. září a v zapečetěných obálkách budou rozdávány řidičům až těsně před výjezdem z depa.

Aktuálně rekonstruované klíčové úseky hlavních dopravních tepen si vyžádají další „nečekané“ opravy, takže při plném poprázdninovém zatížení zkolabuje magistrála, Jižní spojka, tunel Mrázovka, Letná a všechny ulice na ně navazující, což jsou v Praze všechny. Vzroste opět tlak na rychlejší dostavbu tunelu Blanka, čímž se zvýší náklady o cca 15 miliard (s dodatečným navýšením o dalších 6 mld.) a prodlouží její otevření na rok 2018. Uzavřen bude tubus metra C vedoucí Nuselským mostem, díky tomu bude od přístupu do centra města odstřižena chudina žijící v ghettu Jižního města. Plánuje se zveřejnění výsledků rozsáhlého auditu, který bude obsahovat varování, že jsou po deseti letech zkorodované protipovodňové zátarasy, a doporučí dotčeným občanům vystěhování do připravených unimobuněk za hranicemi města. Počítá se s tím, že při stěhování zvířat do horních pater zoologické zahrady náhodou uniknou kočkovité šelmy indoktrinované rozsévat mezi lidmi hrůzu a strach. Původně padla volba na gorily, ale ty se místo vykonání takového úkolu raději oběsily. Jako zamaskování této oběti posloužila jejich nominace na státní vyznamenání Řád bílého lva.

Úspěšné realizaci tohoto promyšleného spiknutí napomáhají i aktuální teplotní rekordy a tradiční bezelstná ignorance obyvatel. Jak dokazují fotografie, někteří lidé si v dosud neosázených tzv. květináčích, které nikdy být osázeny ani neměly, užívají radostného ochlazení a nevědí, že místo bazénu se pro ně tzv. květináč stane jejich rakví. „Nevadí nám to, jen ať si těch posledních pár dnů užijí, čůráci,“ shovívavě se usmívá jeden, nejmenovaný, člen vlády.

 

 

1 komentář