Jak relaxuje major Zeman

Popisky na obalech filmů dokážou věci. Napsat srozumitelnou upoutávku na film bývá totiž velké umění, kterému v českých luzích většinou není dáno. Buď autor textu neumí česky, nebo píše upoutávku na jiný film. Ale i v nepovedených popiscích dokáže být ukryta nechtěná krása. A takovou je škoda nechat spadnout pod stůl.

U aktuálně vydávaného seriálu o majorovi Zemanovi narazíte na kráťounký dyžest z 15. dílu, který se jmenuje Kvadratura kruhu. Podívejme se, jak z vážných věcí dokáže vzniknout velice vtipná pointa:

Rok 1958 – na vltavském jezu v Roztokách u Prahy je v balíku, převázaném prádelní šňůrou objeven hrůzný nález – ženský trup bez hlavy a dolních končetin. Řešení tohoto otřesného případu vraždy pomáhá Zemanovi překonat trauma ze smrti jeho ženy.

Dovedete si představit, jak i se zkušeným kriminalistou, jakým slavný major bezesporu byl, otřese ztráta milované osoby. Naštěstí je vždycky co na práci a nikde se člověk neodreaguje lépe než při pořádnym mordu. Při takovém případu člověk všechna traumata rázem hodí za hlavu. Kam se hrabe reflexní masáž chodidel.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář