Jak relaxuje major Zeman

Popisky na obalech filmů dokážou věci. Napsat srozumitelnou upoutávku na film bývá totiž velké umění, kterému v českých luzích většinou není dáno. Buď autor textu neumí česky, nebo píše upoutávku na jiný film. Ale i v nepovedených popiscích dokáže být ukryta nechtěná krása. A takovou je škoda nechat spadnout pod stůl.

U aktuálně vydávaného seriálu o majorovi Zemanovi narazíte na kráťounký dyžest z 15. dílu, který se jmenuje Kvadratura kruhu. Podívejme se, jak z vážných věcí dokáže vzniknout velice vtipná pointa:

Rok 1958 – na vltavském jezu v Roztokách u Prahy je v balíku, převázaném prádelní šňůrou objeven hrůzný nález – ženský trup bez hlavy a dolních končetin. Řešení tohoto otřesného případu vraždy pomáhá Zemanovi překonat trauma ze smrti jeho ženy.

Dovedete si představit, jak i se zkušeným kriminalistou, jakým slavný major bezesporu byl, otřese ztráta milované osoby. Naštěstí je vždycky co na práci a nikde se člověk neodreaguje lépe než při pořádnym mordu. Při takovém případu člověk všechna traumata rázem hodí za hlavu. Kam se hrabe reflexní masáž chodidel.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Written by:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *