Popisky na obalech filmů dokážou věci. Napsat srozumitelnou upoutávku na film bývá totiž velké umění, kterému v českých luzích většinou není dáno. Buď autor textu neumí česky, nebo píše upoutávku na jiný film. Ale i v nepovedených popiscích dokáže být ukryta nechtěná krása. A takovou je škoda nechat spadnout pod stůl.

U aktuálně vydávaného seriálu o majorovi Zemanovi narazíte na kráťounký dyžest z 15. dílu, který se jmenuje Kvadratura kruhu. Podívejme se, jak z vážných věcí dokáže vzniknout velice vtipná pointa:

Rok 1958 – na vltavském jezu v Roztokách u Prahy je v balíku, převázaném prádelní šňůrou objeven hrůzný nález – ženský trup bez hlavy a dolních končetin. Řešení tohoto otřesného případu vraždy pomáhá Zemanovi překonat trauma ze smrti jeho ženy.

Dovedete si představit, jak i se zkušeným kriminalistou, jakým slavný major bezesporu byl, otřese ztráta milované osoby. Naštěstí je vždycky co na práci a nikde se člověk neodreaguje lépe než při pořádnym mordu. Při takovém případu člověk všechna traumata rázem hodí za hlavu. Kam se hrabe reflexní masáž chodidel.