Jak se jednotlivé země začaly předhánět, kdo bude po Americe The Second, je v souhrnu tak vtipné, že to stojí za archivaci na delší časy. A mimochodem, jedná se o krásné evropské propojení.

Všechno začali Nizozemci. Nebo Holanďani, whatever. Rovina, mlýny, kanály, ale vtipní first. A ti poníci! A ten parodický trumpovský akcent! Kdo jiný by měl být první po Americe? Navíc postavili New York. Bez nich by Trump neměl svoji Trump věž.

A pak se to rozjelo.

Švýcaři ukázali Trumpovi svou krásnou zemi a prozradili, že mají jeho zlato. Moc hezký.

Němci se pochlubili vlastní zdí, kterou nechali zaplatit Rusy. Některé hlášky jsou opravdu královské.

Když mohli být druzí Nizozemci, Belgičani se nemohli nechat zahanbit. I když to trochu odbyli, ale ABBA s Waterloo a huge pussy je bezva, stejně jako záměna China za … no, to nechám na vás.

Litevcům se to povedlo hodně pěkně, včetně Hannibala Lectera a jejich prezidentky. A dozvíte se, že litevsky „trumpas“ znamená „krátký“, což je výstižné, jak nic jiného. A tipuju, že určitě mají i slovo trumpass, ale to zase nechcete vědět, co znamená. Každopádně do toho dostali s nadhledem i hodně vážně míněných tvrzení.

Dánsko zas tak vtipné není.

Portugalsko o něco lepší.

Každopádně, čím míň lépe a s větším nadhledem dokážou legraci ze sebe samých napojit na memy kolem Trumpa, tím lepší. Kdo zvedne českou rukavici? Jestli jste si všimli dalších verzí, prosím pošlete, doplním.

Průběžně můžete sledovat i stránku „www.everysecon­dcounts.eu“, což je rozcestník na jednotlivé země, jak jsem byl upozorněn po vydání tohoto blogpostu.