Nad většinou hlavních zpráv jen nevěřícně kroutíte hlavou, ale některé dokážou překvapit i otrlého znalce mediální komunikace. Zpráva o tom, jak je Tomáš Pitr, po kterém pátrá dokonce i Interpol, namísto vězení v umělém spánku, totiž připomíná nejvíce ze všeho nejslavnější skeče skupiny Monty Python…

Ovšem Montypythoni by se vedle každodenní české reality propadli studem, protože na něco tak hrozivě a krásně absurdního by nepřišli ani oni. Vždyť posuďte sami:

Jeden z mediálně nejsledovanějších lidí má nastoupit do vězení. Nenastoupí, místo toho zmizí. Nikdo neví, kde je. Z ničeho nic se objeví nezaručená zpráva, že je v umělém spánku a čeká na operaci. A co na to policie? „Kriminalisté procházeli všechna zdravotnická zařízení a hledali člověka, který by se panu Pitrovi alespoň podobal, ale nikoho takového nenašli. Nyní už v tom nic nepodnikáme,“ řekla iDNES.cz mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová."

Představte si, jak policajti chodí potichu po pokojích, nadzvedávají obvazy na zafačovaných hlavách, v rouškách se plíží infekčním oddělením, přikládají paruky pacientům na onkologii a porovnávají jejich obličeje s fotkami z novin… a pořád bez úspěchu. Nadzvedli určitě každý antesteziologický náhubek, ale to už by spíš pod ním našli spící Růženku než Tomáše.

„V oficiální pátrací relaci policie uvedla, že by se lidé měli před ním mít na pozoru, protože má psychické problémy. "Jeho jednání může být nevyzpytatelné. Může vyhledávat společnost důvěřivých žen nebo mužů. Může se také pohybovat ve žlutém nebo červeném ferrari,“ stojí v policejní zprávě."

Kdo asi řídil tenhle vůz?

Situace je tedy vážná – až se k vám přiblíží jakýsi muž, který před tím vystoupil z žlutého nebo červeného ferrari, a požádá vás o složení kauce ve výši 15 miliónů korun, v žádném případě mu prosím nezkoušejte vyhovět a naopak se co nejrychleji obraťte na pomoc na nejbližší stanici Sboru národní bezpečnosti, kde mají na ferrari vyškolené specialisty.

Tomáš Pitr nedávno sdělil MF DNES, že se skrývá, protože má strach o život. „Nejsem na útěku. Léčím se,“ uvedl prý.

Začínám mít obavu, že léčit se za chvíli budeme potřebovat asi úplně všichni.