Jsou nahoře taky revizoři?

Že mívají obavy z revizora studenti, to bývá celkem normální. Ale když sjíždíte eskalátory na Staroměstké a proti vám se z právě dorazivšího metra žene jakýsi manažer v obleku, hrne si to dychtivě k vám, což už samo o sobě je trochu netradiční, a pak se z jeho úst vyvalí nervózní věta: „Tady nahoře jsou taky revizoři?“, zaskočí vás to.

A přesně to se mi stalo. Takovou otázku od čtyřicetileté­ho chlapa v manažerském mundúru nečekáte, vypadal ve spěchu, až dodatečně mi došlo, že ten spěch mohl být spojený se slušným strachem (jestli jste někdy viděli vyplašeného zajíce, tak něco podobného připomínal). Zamumlal jsem něco v tom duchu, že jsem si nevšiml, což byla pravda, takže to nakonec vyznělo celkem suše, ale jakmile zmizel poslední cíp jeho saka na eskalátoru, začal jsem si přehrávat různé varianty reakcí, které by to legrační setkání nějak dobře korunovaly:

„Ne, tady nejsou,“ by mohla být celkem škodolibá odpověď v případě, že by nahoře skutečně byli.

„Jo, je jich tam pět,“ by byla o něco ško­dolibější odpověď v případě, že by nahoře nikdo nebyl. S dodatkem: „Těm neproklouznete, jeďte radši až na Hradčanskou!“

Ale jak nad tím přemýšlím, úplně nejpikantnější by bylo suché sdělení: „Já jsem revizor. Jízdenku prosím!“

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář