Každý váš hlas rozhodne

Nejlepším receptem na současnou politickou situaci je hořký smích. Naštěstí se najde spousta absurdit, které pokus o léčení tímto způsobem usnadní.

Metro Muzeum, přestup z Céčka na Áčko. Velkoplošné obrazovky s reklamou a na nich se střídají hesla:

„Přijďte k volbám! Každý váš hlas rozhodne!“ Můžete začít přemýšlet, která z vět je absurdnější než druhá. Já se pořád neumím rozhodnout. Každopádně reklama patří komunistům, takže je to celé povýšené na entou.

Ale to by ještě nebylo tak zábavné. Odhlédl jsem, přesunul se směrem k eskalátorům a pak se na plochu podíval znovu. Střih a tam se neslo nové heslo, tentokrát televize Barrandov. „Baví nás bavit.“

Ještě že tak. Díky, bavím se.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář