Média už zase cenzorsky zasáhla do projevu Václava Klause, který teď přinášíme v jeho originálním znění.

Laciná, jednostranná a lživá kampaň médií a politiků v médiích k amnestii, kterou jsem udělil k dvacetiletí České republiky, je ve své podstatě pokračováním toho, co já už dobře a dlouho znám. Zase mě prokoukli.

Není to kampaň proti amnestii jako takové. Je to kampaň proti tomu, jakou amnestii jsem vymyslel. Je to kampaň proti mně, proti hodnotám, které představuji a zastávám a které více než dvacet let v politice prosazuji. A proti tomu, že jsem tím udělal tlustou čáru za svou černou minulostí.

Nejde mi o odsouzené, ani o propouštěné, ani o takzvané tuneláře, ani o oběti trestné činnosti. Smyslem amnestie je zachránit mě osobně – právě nyní, před skončením mé prezidentské funkce. Nedivím se, že to vzbuzuje obavy mých politických soupeřů z mého dalšího veřejného působení.

Už vůbec se nedivím, že se při tak masívní kampani nevolených občanských aktivistů, všech těch antiamnestoistů a dalších, nenechala nemalá část veřejnosti zmanipulovat a věří tomu, co je jí z médií vnucováno. Tím více si cením těch – a jejich počet v posledních dnech a hodinách výrazně narůstá (díky Petře! Jirko! Ládíku!) – kteří mi stále bezhlavě a za peníze věří a vyjadřují mi podporu. Spoléhám na ně, na jejich vymytý mozek a koupené srdce, že se mi nebudou bát říci, že mi to i po těch letech a při mém věku pořád výborně myslí. Nesmírně jim za jejich postoj děkuji.

Spoléhám, že stejně jako dříve, mě neprokouknou všichni. Naopak všichni se mohou spolehnout, že od svých názorů a postojů ani v budoucnu neustoupím a zastrašit se od obrany svých zájmů nenechám.

Nic nekončí. Před 15 lety jsem v podobné situaci řekl větu „jedeme dál“. Ta platí i dnes. V zemi, kde zítra znamená, že já už u toho nebudu. Čehož se upřímně děsím.

Václav Klaus, Česká televize, 8. ledna 2013

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/klaus-se-ohradil-vuci-kritice-proti-amnestii-f3u-/domaci.aspx?c=A130108­_191331_domaci_jj