Včera měli naši páni poslanci šťastný den. Zvládnout v takto krátkém čase zrušit reklamu na České televizi a ještě zmírnit protikuřácká nařízení (samozřejmě obojí ve prospěch celé společnosti), to už chce velkou dávku osvícení.

Zrušení reklamy na České televizi v podstatě jen znamená, že se peníze o to více odeberou peníze nám všem a nedostane je veřejnoprávní televize, ale komerční subjekty ve zvýšeném přílivu reklamy. Jako by nestačilo těch deset miliard, co nás jedna z těch komerčních televizí už stála. Proč mají poslanci takový eminentní zájem jít komerčním subjektům na ruku?

A podle nového zákona o omezení kouření se vrácíme zpátky do pravěku, kdy bylo povoleno během jídelní doby v restauracích kouřit, zatímco teď to povoleno není. Možný by prý měl být i samooblužný prodej cigaret a instalace automatů na cigarety i v místech přístupných lidem do 18 let. Tomu říkám péče o blaho národa! Ještě že aspoň my nekuřáci máme tu svobodu, že se můžeme zhluboka a pořád ještě zadarmo nadechnout cizího kouře!

Přemýšlím, jestli to mít těm šlechticům za zlé – zvýšené výhody, kdykoliv zkrátitelná pracovní doba, absolutní odtrženost od reality, permanentní tlak lobbistů, odolejte tomu. Zvlášť když je vaše duševní výbava na úrovni adolescenta závislého už ve čtrnácti na pravidelné dávce nikotinu (což je dnes díky všeobecné toleranci vůči svobodě kuřáků naprosto běžné).

Jak jinak si vysvětlit starosti takového pana poslance Oldřicha Němce, kterému včera na srdci „strašně“ leželo především to, jak vyznamenat státním řádem božského Karla? Svoji motivaci přitom vysvětloval těmito slovy: „Od mládí mu strašně fandím a sbírám jeho desky. Strašně mě mrzí, že to nevyšlo.“ Chudák pan poslanec, ten teď musí prožívat hrozná muka… Ještě že od stresu pomůže cigaretka. Nejlépe při dobrém jídle a programu televize Nova. Nezpívá to zrovna náš zlatý Kája?