PF 2017

Původně jsem to neplánoval, ale hezky se to sešlo. Tohle je můj 50. obraz a námět pro něj jsem v hlavě nosil dlouho, až vyšel na konec roku.

Na přelomu roku je nové zrození z popela starého ideální symbol. A zvláště letos, kdy rok 2016 nachystal spoustu absurdních, hloupých, násilných, tragických a děsivých věcí, si nelze než přát, aby z jeho popela vzešla nová naděje a mnohem příznivější zprávy a skutky. Proto všem přeju nejen hodně štěstí a pevné zdraví, ale také naději, odvahu, trpělivost, odhodlání, hodně lásky a dobrých lidí, kteří vás nenechají ve štychu. Hezké a klidné Vánoce. Honza

 

pf-2017-simindr

Tenhle Fénix je olejomalba o rozměrech 90×60 cm.

Zbytek mých obrazů je k vidění níže a některé i ke koupi na obrazy.sim­kanic.cz.

obrazy-2017

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář