Praha stověžatá online

Málokdy mě rozhlasová reklama upoutá, abych se šel podívat na web. Ale zmínka o panaromatických pohledech ze sta pražských věží uvedená moderátorem mě zaujala natolik, že jsem URL v hlavě udržel během celé jízdy autem a doma ji zadal do prohlížeče.

Magistrát v poslední době nemá zrovna nejlepší PR. Chobotnice, divadla, pražský okruh… nějak se to hromadí. Ale teď se jim tam kupodivu povedlo něco hodně příjemného – resp. dodavatelské firmě Panoramas. Sto neuvěřitelných rozhledů ze sta pozorovacích bodů po celé Praze. Výjimečná technologie s možností panaromatické fotografie, která se neomezuje jen na jeden horizontální pozorovací pás, ale dokáže obkroužit prakticky celý pozorovací úhel kolem dokola, nahoru i dolů. Vskutku pozoruhodná sbírka netradičních pohledů, ke kterým se jen tak nedostanete, mimořádně atraktivní průvodce městem a skvělý způsob, jak oživit místopisné povídání doslova o pohled z nadhledu v okruhu širších souvislostí. Zkuste si to sami na stovezata.pra­ha.eu.

Připomínku lze snad vznést jedinou, maličkou – že stanoviště, ze kterých byly fotky nasnímány, dost často nejsou z nejvyšších bodů uvedených staveb, takže výhled není vždy stoprocentní – ale předpokládám, že roli hrála nějaká lokální omezení a technické možnosti. Ale to už je s ohledem na celkové provedení skutečně jen hnidopišství.

Související:

Zlatá knihovna je bezva

Kozí příběh – středověká Praha v pohádkovém 3D

Čerstvě rozkvetlá botanická v Praze

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář