Už jsme to prozradili na vyhlášení Křišťálovky, ale když se dnes bude všude připomínat heslo o lásce a pravdě, je nejvhodnější chvíle náš objev patřičně zpopularizovat i před širší veřejností. Zjistili jsme, že Václav Klaus po obě dvě svá volební prezidentská období nechával na Hradě vlát nepatrně pozměněnou prezidentskou standartu.

On si toho až do této chvíle nikdo nevšiml – když vlaje vítr, nebo když vlajka naopak zplihle plandá, člověk nemá šanci postřehnout ten malý, ale významově velký rozdíl. Proti té standardní standartě v té nestandardní, však typicky klausovské, verzi chybí jedno malé znaménko. A to znaménko diakritické, přesnějši řečeno kritické pro celkové vyznění hesla na standartě našitého. Domníváme se, že nová standarta je i tím pravým důvodem, proč na Hradě nevisí vlajka Evropské unie – strach z toho, že by při reinstalaci byla nová standarta objevena, byl příliš velký.

O tom, zda bude viset tato verze i po skončení Klausova druhého volebního období, ještě nejsou žádné zprávy. Dá se však očekávat, že v případě některých kandidátů je to více než pravděpodobné. Ti tak, na rozdíl od Václava Klause, jistě učiní zcela bez jakéhokoliv ostychu.