Rozhovor o konci kulturního světa

Náhodou jsem narazil na tenhle zajímavý rozhovor – Jiří Koliš je fotograf, jehož jméno jsem nikdy dřív neslyšel. Ale jak možná po přečtení toho dlouhého textu sami poznáte, je vždycky podnětné si přečíst úvahy někoho, kdo dokáže přesáhnout úzké meze svého oboru a přenést důvěrnou znalost své specializace do širších souvislostí. Nejde o to, nakolik takový člověk má či nemá pravdu, ale setkání s nemainstreamovými hodnotami a úhlem pohledu je vždycky cenný.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář