Série z nejznámějších fotek historie

Člověk se probírá starými fotkami a mísí se v něm všemožné pocity. Je to takový zvláštní, neurčitý pocit, který jako by bylo lepší nepojmenovávat, nedefinovat, aby se nenarušila jeho síla.

Je to pocit někde poblíž smutku, tam asi nejblíž, marnosti nad plynutím a stavem světa, melancholie, bezmoci z věcí, které jsou přízemní, zlé, a přesto nás přemáhají ve své nezničitelnosti a neovladatelnosti. Přemýšlím, jestli by pomohlo, kdybychom tyhle fotky každé ráno po probuzení promítali těm, kteří jsou zodpovědní za stav světa. A přemýšlím, nakolik je my sami dokážeme ještě brát skutečně vážně, s plnou silou jejich výpovědi. Jestli jsme si z nich sami pro sebe už neudělali neosobní ikony působivé minulosti, která se nás už ale přes hradbu oné ikoničnosti nemůže dotknout.

Vyzkoušejte to ostatně sami na sobě.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář