Byl spuštěn další pohodový web pro ženy. Tenhle tu určitě hodně chyběl, vypadá jako všechny ostatní. Má tu správnou atmosféru, dobře vám poradí a budete se díky němu cítit úžasně svěží, krásná, mladá, šťastná a milovaná. Můžete na něm třeba hlasovat v anketách. Má to blahodárné účinky.

Že vydavatelství, jako je Sanoma, spustí web pro ženy, asi nikoho nepřekvapí. Spíš se člověk diví, proč až teď. Trochu víc zamrzí, že Kafe.cz je podle prvního dojmu jen další díl z nekonečné série – generujeme zbytečné texty na určité téma (teď zrovna „ženský svět“, popřípadě „ženská duše“), které se tváří, že jsou důležité, ačkoliv už byly všechny vydány nejmíň miliónkrát v mediálním neolitu. Ale budiž, nechme trochu promarněnou příležitost docela sympatické domény pro tuto chvíli stranou.

(Nutno přiznat, že Kafe.cz někdy dokáže být originální, protože článek s titulkem „Jak na ucpaný odpad bez instalatéra“ se zas tak často na podobných webech neobjevuje. Častější jsou články pro ženy s titulkem „Jak na instalatéra“.)

Co mě však na spuštění projektu zaujalo nejvíce, byla tisková zpráva. Možná jsem po okurkové sezóně trochu přecitlivělý, ale tohle přiboudlé PR mě opravdu zarazilo, protože takových klišé je i na obvyklé poměry moc:

„Atraktivní novinka“ Sanomy má blahodárné účinky na celé tělo pro všechny, kdo hledají odpočinek, pochopení nebo radu“. Že by tohle byl ten web 2.0? Asi ano, vždyť těch možností: můžete si „zkusit některý z nabízených testů“ nebo (považte, ten zázrak!) dokonce „hlasovat v anketách“ a „zapojit se do diskusních fór“.

To si pak můžete být jisti, že web zachutná ženám všech věkových kategorií“ a s nadšením se budou „svěřovat s tím, co je trápí, aby zjistily, co jim poradí odborník, muž a redakce“ (zajímavá trojkombinace, být ženou, tak si to nenechám ujít). A kdyby nic z toho, „mohou prostě jen tak relaxovat u nabízených her a soutěží o řadu netradičních cen“ (to budou asi nějaké netradiční propisky, předpokládám).

Moc dobře vím, jak vypadá výroba tiskových zpráv, a že přinést v nich něco originálního, není nic jednoduchého. Ale narvat takové množství klišé do čtyř odstavců a zároveň vyzdvihovat jako přednost naprosté samozřejmosti (hurá, v Sanomě objevili anketu!), na to musí mít člověk vážně talent. Naštěstí se práce chopil odborník (Chcete důkaz? PRista Sanomy generuje klišé čtyřikrát častěji než běžný PRista! Potvrzuje 12 píaristů a jeden ze sedmi trpaslíků!), takže jeho slova budou mít blahodárné účinky na brzkou známost značky. Vždyť kdy já naposledy napsal o nějakém webu!

P.S. Řekněte mi, existuje nějaký časopis pro ženy, který je určen inteligentním ženám na úrovni a podle toho s nimi také komunikuje?

4 komentářů

  • Někdy přemýšlím, jestli náhodou nejsem muž. Protože podobné „ženské“ weby, časopisy, rady a návody mě přivádějí k šílenství. Ale porodila jsem dvě děti, takže zřejmě žena jsem.

    Na otázku P.S. odpovídám: Jestli existuje, dejte mi prosím odkaz. Ráda bych si ho přečetla. Děkuji.

  • Ani já bohužel o žádném opravdu povedeném „ženském“ webu, který by neměl pachuť bulváru a neopakoval by témata dávno omletá, nevím .. Ještě že je spousta genderově neohraničených webů, které se dají „číst“ :)

  • Tohle je fakt děs, nenávidim tyhle odpadní výplody. Potom se nedivim, že spousta mužů má vůči ženám předsudky a nahlíží na ně jako na tupé a povrchní. Bohužel, ač jsem žena, tak musim přiznat, že hódně hódně a bojim se říct většina žen takových je, proto se tyhle weby dělají, protože je má pořád kdo číst. Protože neustále dívky vyzrávají do puberty a v zájmu o sebe sama hledají nějaké rady a nápady a objevují takové stránky adekvátní k jejich psychické vyzrálosti. Prostě husiček bude pořád dost, čas nízkých webů nikdy neskončí.

  • Some specialists state that personal loans help people to live their own way, just because they can feel free to buy needed things. Furthermore, some banks present sba loan for different persons.