Vltavské zámky v únoru

Vidět jedny z největších magnetů letní turistické sezóny v únoru je působivý a příjemný zážitek. Zvlášť když je počasí tak vstřícné jako v minulém víkendu.

Tak jsme po delší době zase doplnili fotogalerii, tentokrát fotkami z Jihočeska. Obzvláště působivý byl ostroh Zvíkova, při jasné obloze a lehce zamrzlé přehradě moc fajn. Doporučit můžeme i krátký intenzivní výšlap na „umělou tisícovku“ (magickou hranici ten kopec překonává díky rozhledně) Libín, odkud jsou prý za příznivé atmosféry vidět i Alpy. Při diagnóze „zataženo nízkou oblačností“ vidět nebyly. Aspoň se nám zamlžil objektiv foťáku, když jsme fotili čaj, a podívejte, co to udělalo.

Mlžný čaj

Naopak na Orlíku byla legrace s pávy, kteří nejdřív hřadovali na větvích, pak slezli a motali se kolem nás jako holubi, co čekaj na drobky. Byli jsme na suchu, takže utřeli zobáky. A nám se aspoň podařilo obejít celý hrad po ochozu nad řekou. Normálně se tam asi nesmí, protože cesta byla zavřená, ale mimosezóna má své výhody. Ale nic tajného tam není – jenom ten krátký ochoz. A zavřené je to podle všeho jen z bezpečnostních důvodů. Ale nenavádím vás.

Páv

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář