Vypustit prsa

Kreativita novinářů z bulvárních deníků dokáže pravidelně bavit nejen milovníky jazykových hříček. Někdy však svou vynalézavostí doslova zaskočí.

Už samotný titulek „Trest švédské kantorky: ukázala žákovi prsa!“ vzbuzuje zaslouženou pozornost, ovšem co přijde v následujícím textu, útočí na čtenářovu představivost měrou nevídanou.

„Originálním způsobem se rozhodla potrestat vulgárního studenta jedna učitelka ze Švédska. Když chlapec psal na tabuli sprostá slova, naštvaná kantorka si povolila podprsenku a vypustila na něj svá prsa.“

Pořád přemýšlím, co to může znamenat. Že se na někoho vypustí psi, s tím už jsem se setkal (naštěstí ne na vlastní kůži), ale prsa? Podle zděšené reakce redakce Blesku to musí být něco strašného. Nedivil bych se.

Nepřehlédněte: kniha Přelud svobody

Výbor textů novináře a vydavatele Jána Simkaniče z let 2013 – 2017 Přelud svobody, které se týkají veřejného života, vývoje české společnosti a politické scény, proměn mediálního prostředí a komunikace. Knihu lze vnímat jako upozornění na zásadní rizika dalšího vývoje, stejně jako inspiraci k jejich překonávání.

Kniha obsahuje 68 textů sebraných z blogu Simindr.cz, týdeníku Respekt, magazínu Reportér a dalších médií. A to včetně zcela nové šestnáctistránkové eseje Přelud svobody, která výbor uvozuje a zasazuje do kontextu současné společenské a politické situace.

Tištěnou knihu můžete ihned zakoupit v e-shopu.

Simindr Autor článku:

Ján Simkanič, bloger, publicista, vydavatel.

Napište první komentář

Napsat komentář